Ortak Basın Açıklaması: Mülteci Ölümlerini Durdurmak İçin İltica Hakkını Uygulayın!

  Salı Ocak 14th, 2020 | Haberler

  Suriye iç savaşının başlamasının üzerinden 9 yıl geçti;  bu sürede dünyanın birçok başka ülkesinde de çatışmalar, açlık, yoksulluk her geçen gün şiddetini arttırırken, dünyanın en varsıl ülkeleri sınırlarını mültecilerin yasal girişine kapatarak, onları göçmen kaçakçılarına muhtaç ediyor Dünya genelinde her 113 kişiden biri yurtlarını terk ederek güvenli bir bölgeye geçiş yapabilmek için yollara düşmüş durumda. …..

  Read More

  İZMİR’DEKİ ÜNİVERSİTELERİN SİNEMA TELEVİZYON BÖLÜMÜ, RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜMÜ, SİNEMA VE DİJİTAL MEDYA BÖLÜMÜ VE İLGİLİ BÖLÜM ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!

  Pazartesi Ocak 13th, 2020 | Haberler

                         Bu proje Avrupa Birliği tarafından desteklenmektedir.   Sivil Toplumu Güçlendirme Programı kapsamında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun finansal desteği ile Mültecilerle Dayanışma Derneği* tarafından “Mültecilere Yönelik Ayrımcılıkla Mücadele için Etkili Video Üretimi” projesi yürütülmektedir. Toplam 15 ay sürecek olan proje çalışmaları kapsamında: 20 kişiyle sınırlı katılımcı …..

  Read More

  (English) Joint Assessment: Proposed Amendments in the Law on Foreigners and International Protection of Turkey

  Çarşamba Aralık 4th, 2019 | Haberler

  Sorry, this entry is only available in Amerikan İngilizcesi.

  Read More

  Ortak Değerlendirme: Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nda Yapılması Öngörülen Değişiklikler

  Çarşamba Aralık 4th, 2019 | Haberler

  Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi, Dünya Evimiz Derneği Uluslararası Dayanışma Derneği, Göç Araştırmaları Derneği (GAR), Göçmen Dayanışma Derneği, Hak İnisiyatifi Derneği, Halkların Dayanışma Köprüsü Derneği, İltica ve Göç Araştırmaları Derneği (İGAM), İnsan Hakları Derneği (İHD), İnsan Hakları Gündemi Derneği (İHGD), İzmir’de Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği, Kaos GL, Kırkayak Kültür, Medya ve Mülteci Hakları Derneği, Mültecilerle …..

  Read More

  Ortak Basın Açıklaması: 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü

  Perşembe Haziran 20th, 2019 | Haberler

  Savaş, çatışma, zulüm nedeniyle en az 70 milyonu aşkın kişinin zorla yerinden edildiği günümüzde dünya genelinde mültecilere hizmet veren, dayanışmasını ifade eden, mülteci hakları için savunuculuk sağlayan bir çok insan ve kurum var. Ancak ne yazık ki evlerini, ülkelerini terk etmek zorunda bırakılanlarla dayanışma içinde olan, destekleyen, hizmet verenlerden çok mültecileri ve yasal çerçeve içinde …..

  Read More

  LÜTUF DEĞİL TEMEL BİR HAK, 20 HAZİRAN DÜNYA MÜLTECİLER GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

  Perşembe Haziran 20th, 2019 | Haberler

  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (BMMYK) 2018 Küresel Eğilimler[1] raporuna göre, 2018’de dünyada savaşlar, çatışmalar, insan hakları ihlalleri ve zulüm nedeniyle zorla yerinden edilenlerin sayısı en az 70.8 milyona ulaştı. Birçok ülkenin nüfusundan fazla olan ve neredeyse Türkiye nüfusuna yakın sayı, aynı zamanda BMMYK’nın kurulduğu 1950 yılından beri  görülen en yüksek rakam. Zorla yerinden edilmiş …..

  Read More

  BASIN AÇIKLAMASI: BU SÖYLEM IRKÇI SALDIRILARA ORTAM HAZIRLAR, 16 NİSAN 2019

  Salı Nisan 16th, 2019 | Haberler

  BASIN AÇIKLAMASI BU SÖYLEM IRKÇI SALDIRILARA ORTAM HAZIRLAR 16 NİSAN 2019 31 Mart’taki yerel seçimler sonrası mazbatasını alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ilk kararı mültecilere karşı ayrımcı bir  yaklaşım sergilemek olmuştur. Özcan, Geçici Koruma altındaki Suriyeli mültecilere belediye tarafından yapılan her türlü sosyal yardımı kestiğini ve  iş yeri açma ruhsatı vermeyeceğini duyurdu. Bu karar …..

  Read More

  DÜZENSİZ GEÇİŞLER BÜLTENİ 12-ARALIK 2018

  Cumartesi Şubat 16th, 2019 | Haberler

  Mülteci-Der olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, Uluslararası Göç Örgütü ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı verilerden ve basına yansıyan haberlerden yararlanarak hazırladığımız, düzensiz geçişlere ilişkin bültenimizin on ikinci (Aralık 2018) sayısının pdf haline linkten ulaşabilirsiniz. DÜZENSİZ GEÇİŞLER BÜLTENİ 12- ARALIK 2018

  Read More

  AİHM KARARI:SALAH SHEEKH-HOLLANDA

  Salı Ocak 29th, 2019 | Haberler

  SALAH SHEEKH – HOLLANDA DAVASI Başvuru No 1948-04

  Read More

  AİHM KARARI:CONKA-BELÇİKA

  Salı Ocak 29th, 2019 | Haberler

  CONKA – BELÇİKA DAVASI Başvuru No 51564-99

  Read More

  AİHM KARARI: RAHIMI v. YUNANISTAN

  Salı Ocak 29th, 2019 | Haberler

  RAHIMI – YUNANİSTAN DAVASI Başvuru no 8687-08

  Read More

  DÜZENSİZ GEÇİŞLER BÜLTENİ 11- KASIM 2018

  Pazartesi Aralık 31st, 2018 | Haberler

  Mülteci-Der olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, Uluslararası Göç Örgütü ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı verilerden ve basına yansıyan haberlerden yararlanarak hazırladığımız, düzensiz geçişlere ilişkin bültenimizin on birinci sayısı (Kasım 2018) yayında. Bu sayıda da geçmiş yıllara ve aylara ait  karşılaştırmalı veriler yer alıyor. Bu bültenlerle düzensiz geçişlere ilişkin …..

  Read More

  DÜZENSİZ GEÇİŞLER BÜLTENİ 10-EKİM 2018

  Salı Aralık 18th, 2018 | Haberler

  Mülteci-Der olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Göç Örgütü’nün yayınladığı verilerden yararlanarak hazırladığımız, düzensiz geçişlere ilişkin bültenimizin onuncu sayısı (Ekim 2018) yayında. Bu sayıda da geçmiş yıllara ve aylara ait  karşılaştırmalı veriler yer alıyor. Bu bültenlerle düzensiz geçişlere ilişkin bütünlüklü bir bilgi sunmayı ve verilerin tek bir kaynaktan …..

  Read More

  (English) BULLETIN ON IRREGULAR CROSSINGS 8 (AUGUST 2018)

  Pazartesi Kasım 26th, 2018 | Haberler

  Sorry, this entry is only available in Amerikan İngilizcesi.

  Read More

  (English) BULLETIN ON IRREGULAR CROSSINGS 7 (JULY 2018)

  Pazartesi Kasım 26th, 2018 | Haberler

  Sorry, this entry is only available in Amerikan İngilizcesi.

  Read More

  DÜZENSİZ GEÇİŞLER BÜLTENİ 9-EYLÜL 2018

  Cuma Kasım 16th, 2018 | Haberler

  Mülteci-Der olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Göç Örgütü’nün yayınladığı verilerden yararlanarak hazırladığımız, düzensiz geçişlere ilişkin bültenimizin dokuzuncu sayısı (Eylül 2018) yayında. Bu sayıda da geçmiş yıllara ve aylara ait  karşılaştırmalı veriler yer alıyor. Bu bültenlerle düzensiz geçişlere ilişkin bütünlüklü bir bilgi sunmayı ve verilerin tek bir kaynaktan …..

  Read More

  DÜZENSİZ GEÇİŞLER BÜLTENİ 8 -AĞUSTOS 2018

  Salı Ekim 9th, 2018 | Haberler

  Mülteci-Der olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Göç Örgütü’nün yayınladığı verilerden yararlanarak hazırladığımız, düzensiz geçişlere ilişkin bültenimizin sekizinci sayısı (Ağustos 2018) yayında. Bu sayıda da geçmiş yıllara ve aylara ait  karşılaştırmalı veriler ve değerlendirmeler yer alıyor. Ayrıca düzensiz göç verilerine dayalı olarak süre giden eğilimlere ve değişimlere dikkat …..

  Read More

  DÜZENSİZ GEÇİŞLER BÜLTENİ 7- TEMMUZ 2018

  Cuma Ağustos 31st, 2018 | Haberler

  Mülteci-Der olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Göç Örgütü’nün yayınladığı verilerden ve ilgili diğer yayınlardan yararlanarak hazırladığımız, düzensiz geçişlere ilişkin aylık bültenimizin yedincisi yayında. Bu bültenlerle geçişlere ilişkin bütünlüklü bir bilgi sunmayı ve verilerin tek bir kaynaktan erişilebilir olmasını amaçlıyoruz.Bültenin pdf haline linkten ulaşabilirsiniz: DÜZENSİZ GEÇİŞLER BÜLTENİ 7-TEMMUZ …..

  Read More

  (English) BULLETIN ON IRREGULAR CROSSINGS 6 (JUNE 2018)

  Pazartesi Ağustos 27th, 2018 | Haberler

  Sorry, this entry is only available in Amerikan İngilizcesi.

  Read More

  DÜZENSİZ GEÇİŞLER BÜLTENİ 6 (HAZİRAN 2018)

  Cuma Ağustos 3rd, 2018 | Haberler

  Mülteci-Der olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Göç Örgütü’nün yayınladığı verilerden yararlanarak hazırladığımız, düzensiz geçişlere ilişkin bültenimizin altıncı sayısı yayında. Bu sayıda geçmiş yıllara ve aylara ait altı aylık karşılaştırmalı veriler ve değerlendirmeler yer alıyor. Bu bültenlerle düzensiz geçişlere ilişkin bütünlüklü bir bilgi sunmayı ve verilerin tek bir …..

  Read More

  ©2016 Tüm hakları saklıdır. Mültecilerle Dayanışma Derneği.

  User Login